Домой Новости Украины Пенсійний фонд України: новини про пенсійну реформу

Пенсійний фонд України: новини про пенсійну реформу

6329
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Новости Пенсионного фонда УкраиныПро Пенсійний фонд України новини поки що не дуже оптимістичні. Понад 170 мільярдів гривень становить на цей час дефіцит Пенсійного фонду України. Новини про це повідомив журналістам український прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Ця сума навіть більша за витрати на оборонний комплекс країни на кілька десятків мільярдів, а також перевищує аналогічний показник місячної давнини. Тобто дефіцит Пенсійного фонду зростає.

Проте прем'єр-міністр сподівається, що за сім років, до 2024 року, державі вдасться повністю розрахуватися, зробити Пенсійний фонд без боргів і дефіциту і навіть підвищити суми виплати пенсій. Виплату високих пенсій Гройсман назвав для себе як для прем'єр-міністра задачею номер один.

Отже Кабінет міністрів України має намір розробити концепцію і представити законопроект про пенсійну реформу. На думку віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, зосередження виключно на реформуванні солідарної частини системи не є доцільним. Натомість має бути організована накопичувальна система, а держава має ввести пенсійне страхування.

Також прем'єр-міністр повідомляв, що Україна вже цього літа може очікувати на серйозну пенсійну реформу, якщо її проведення підтримає більшість осіб у парламенті. А це означає, що вже в середині осені цього року українські пенсіонери матимуть змогу отримати збільшені виплати.

Така пенсійна реформа нарешті створить бездефіцитний Пенсійний фонд, проконтролює рівень виплат для мільйонів українців похилого віку, виведе на гідний рівень якість життя людей і призведе до ладу справедливу пенсійну систему у державі. Проте існує певний ризик, що проведення пенсійної реформи стане популістським ходом для багатьох нечесних політиків. А тому Володимир Гройсман потребує серйозної підтримки не лише від коаліції і фракцій парламенту, а й від позакоаліційних фракцій і від усього українського громадянства.

Водночас, як зазначалося раніше, Міністерство соціальної політики України не дало своєї згоди на підвищення віку виходу на пенсії навіть заради зниження дефіциту Пенсійного фонду. Натомість міністр соцполітики Андрій Рева доказує, що існують інші методи, завдяки яким можна зменшити дефіциту Пенсійного фонду. Наприклад, це може бути введення накопичувальної пенсійної системи в нашій країні, хоча в умовах реального дефіциту Пенсійного фонду така пропозиція не є професійною та ефективною. А ще, як зазначається в Мінсоцполітики, згідно з Конституцією, не повинно бути привілеїв в процесі нарахування пенсійних виплат населенню.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ