Домой Блоги Интересное Казкові жіночі вишиванки

Казкові жіночі вишиванки

590
0
ПОДЕЛИТЬСЯ
Казкові жіночі вишиванки

Останнім часом вишиті сорочки стали користуватися особливим попитом серед молоді та старшого покоління. Цей одяг виглядає дуже привабливо, стильно, вишукано, яскраво, ніжно та жіночно. Барвисті орнаменти вражають своєю складністю, підкреслюють характер, сутність чуйної української душі.

Давня історія вишивки бере свій початок біля витоків язичницьких вірувань, коли люди наділяли природу надзвичайними здібностями віддавали їй данину. Для мешканців України вишиванка завжди була оберегом, втіленням материнської любові та турботи. Саме тому сорочки вважали не простим одягом. Коли людина тяжко хворіла,  одягали в сорочку з особливою символікою, яка сприяла швидкому одужанню.

Що стосується весільних жіночих вишиванок, то вони мали таємне значення і вознесених характер. За допомогою різнокольорових ниток на білій тканині майстрині вишивали у вигляді орнаментів найкращі побажання, спрямовані на мир, любов, щастя, добру долю .

Розкішні сорочки для заможних і знатних дам відрізнялися від інших буйством кольорів, яскравими барвами. Приємна до тіла тонка тканина була щедро декорована об'ємними маками, фантастичними квітами, які доповнювали акуратні манжети і пишні рукава.

Непроста техніка нанесення зображення на тканину навіть сьогодні вимагає від майстринь особливих знань, умінь, навичок. Крім цього потрібно володіти хорошим смаком, відчуттям стилю, кольору. Кожна жіноча вишиванка повинна обов'язково відповідати формам власниці, а також призначенню. Для цього вишивальниці підбирають особливий мотив та колірну гаму орнаменту.

Не дивлячись на те, що вишивка є одним з найдавніших видів прикладного мистецтва, багато традиційних візерунків збереглися до наших днів. Вони дуже часто зустрічаються в роботах професійних майстринь завдяки, яким виріб несе в собі смислове навантаження, історію та потужну оберегаючу енергетику.

Сьогодні жіноча вишиванка використовується не тільки в традиційному костюмі, а й в якості повсякденного одягу. Сорочка декорована візерунками, допомагає представницям прекрасної половини виглядати завжди приголомшливо, створюючи нові та оригінальні образи. Різні поєднання виробу з тим чи іншим одягом дозволяють доповнити нудну офісну одежу, яскраву клубну, звичну повсякденну. У такому унікальному вбранні Ви будете буде неповторною, витонченою, жіночною.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ